Българският №1 Григор Димитров започна много силно мача си с испанеца Пабло Кареньо-Буста от 1/16-финалите на Ролан Гарос. Той поведе с 4-0 гейма и реши, че лесно ще спечели. Илюзията се оказа много голяма и хасковлията не можа да вземе сет. В крайна сметка отстъпи с 5-7, 3-6, 4-6 за 2 часа и 18 минути игра.

Така българинът отново не може да стигне до четвъртия кръг от откритото първенство на Франция и потвърди мнението, че не играе добре на клей.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Пабло Кареньо-Буста 5-7, 3-6, 4-6

Григор Димитров - Пабло Кареньо-Буста 5-7, 3-6, 4-6

Българинът вече изравни най-доброто си постижение на Ролан Гарос

Мачът започна прекрасно за Димитров. Той проби в първия гейм, удържа подаването си във втория и проби за втори път. Григор лесно увличи на 4-0 и си помисли, че се е наложил в играта.

Кареньо-Буста успя да намали на 1-4, нещо което изглеждаше без значение. Шестият гейм се оказа повратен. Гришо направи двойна грешка и започна да редува хубави отигравания с грешки. Двамата направиха 20 разигравания за 14 минути и накрая хасковлията направи двойна грешка в сюблимния момент.

Загубата на подаването не изглеждаше фатално, защото българинът имаше един пробив аванс. При следващия си сервис гейм Гришо отново допусна двойна грешка и продължи да настоява с късите, които по правило Буста достигаше. Испанецът проби за втори път и до края на мача предимството беше на негова страна.

Снимка 297144

Буста остави един гейм на Димитров до 5-5, но след това започна да търси настойчиво бекхенда на българина. А той бъркаше. Кареньо-Буста спечели първия сет с 7-5 за 61 минути. Тенденцията в мача вече беше изцяло на негова страна.

Във втората част играта изглеждаше равностойна до 3-4. Грешките на бекхенд на хасковлията тревожно се увеличиха и той показа признаци на нервност. В осмия гейм не можа да сервира добре, испанецът натисна и предизвика желаните за него грешки. Пробивът практически реши сета и притисна Димитров до стената.

Състоянието на Гришо през третия сет беше такова, че нямаше как да не загуби. Той показваше нервност и често вземаше грешни решения при отиграванията.

Димитров рядко показваше нещо страхотно, а когато го правеше, то беше последвано с "любимата" грешка в този мач - бекхенд в мрежата. Кареньо-Буста знаеше, че му е нужен един пробив. И той го постигна в третия гейм.

Снимка 297145

До края испанецът се ограничи да печели сервис геймовете си. Тогава той играеше много агресивно или чакаше грешките на Димитров. Българинът не можа да достигне до възможност за обрат и загуби с 4-6.

Точките в мача са 92-108. Всичко беше решено от непредизвиканите грешки - 45-26. Уинърите са 44-28. Димитров вкара само 53% от първите си сервиси. Той направи 14 аса срещу нито един на Кареньо-Буста. Испанецът спечели 44 точки при подаване на хасковлията.

Григор Димитров приключи сезона на клей само с 3 победи. Той не можа да обърне тенденцията, че не играе добре на тази настилка. За съжаление хасковлията продължава да бъде владян от емоциите и има големи проблеми със съперници, които играят търпеливо.