Следващото изпитание за Григор Димитров на US Open е доста сериозно. Става въпрос за португалеца Жоао Соуса, който се добра до третия кръг на надпреварата.

ГЛЕДАЙТЕ СРЕЩАТА НА ЖИВО ТУК!

Григор започна мача с двойна грешка, но в последствие се поправи и вкара два аса, приключвайки подаването си при 40:15. Соуса показа доста неубедителни действия от своя страна, позволявайки на Димитров да вземе две от разиграванията в подаването му. Така или иначе геймовете бяха поделени - 1:1. Нови два гейма от по 40:30 за сервиращия и резултатът вече беше 2:2.

В петия гейм Григор допусна съперникът му да получи точка за пробив, но я спаси, а в последствие обърна нещата в своя полза. В седмия ситуацията се повтори, но отново българинът се добра до успеха.

При 5:4 в полза на Димитров, Соуса допусна първия пробив в срещата до момента и даде възможност на българския си опонент да поведе с 1-0 сета в срещата.

Вторият сет се различаваше чувствително от откриващия. В него на корта имаше само един господар - Григор Димитров.

Гришо поведе с 2:0 гейма за отрицателно време, даде възможност на Соуса да помечтае за завръщане в срещата, след което го унищожи с нов пробив, убедително представяне и 6:1, предвещаващо крайния победител в мача.

Третият сет беше истинска катастрофа за Димитров. Пробивите в него ущърб се редуваха един след друг, като Соуса поведе с категоричното 5:0.

Гришо спечели подаването си и един пробив, достигайки до три спечелени гейма, но след това Соуса сложи точката на сета - 3:6.

Досега двамата са се срещали два пъти, като са правили истински трилъри, въпреки че Соуса не е от световна класа.

Първият им сблъсък е именно в Ню Йорк, но вече преди три години. Гришо тръгва като фаворит в двубоя от първия кръг, но губи драматично в пет сета - 3:6, 6:3, 6:4, 5:7, 6:2.

Следващата и до момента последна среща между тях е не по-малко тежка и изпълнена с обрати. Тя е миналата година на турнира в Куала Лумпур през септември. Тогава на осминафиналите българинът наваксва един сет изоставане, за да победи след 2:6, 6:3, 6:4.

Двубоят между двамата на US Open ще определи следващия съперник на Анди Мъри в надпреварата.