Яник Маден стана в рамките на 15 вторият германски квалификант, който ще изиграе минимум 4 мача на Sofia Open 2019. Той се справи за 1 час и 47 минути с французина Адриан Манарино с 6-4, 7-6(4). Манарино е №46 в света и в момента е със 75 позиции по-високо ранкиран от германеца. Срещата от първия кръг на турнира се игра в помощната зала на "Арена Армеец".

Първата голяма изненада на Sofia Open 2019 е факт, Даниел Брандс елиминира Николоз Басилашвили

Грзузинецът игра безобразно слабо в края на мача

Маден поведе в първия сет с 4-1 след пробив от втората си възможност в четвъртия гейм. Той изпусна двa щанса да затвори частта на собствен сервис и допусна късно връщане на брейка. Това не го смути и Яник проби, за да вземе сета с 6-4 след 41 минути.

Снимка 404680

Манарино поведе с пробив след много дълъг гейм. Той стигна до 5-3, но загуби сервиса си, когато можеше да спечели частта. Маден доминираше в тайбрека и дръпна с 3-0. Французинът успя да изравни за 4-4 и загуби последните три точки от мача, две от които на собствен сервис.

Всички резултати от Sofia Open 2019

Схемата на турнира е за 28 тенисисти с два квалификационни кръга

Манарино е редовен участник в София. През миналата година дори беше №2 в основната схема, но не успява да намери играта в нашата столица.

Маден вчера едва победи хърватския майстор на двойки Франко Скугор. В неделя се справи с испанеца Давид Химено-Травер. Във втория кръг ще има за съперник №8 схемата Андреас Сепи (Иаталия) или Мартон Фучович (Унгария).