Българската тенисистка Гергана Топалова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Пловдивчанката допусна обрат и отстъпи с 6:4, 3:6, 3:6 на втората поставена в схемата Кристина Дину от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 49 минути. Преди този мач Топалова записа три поредни победи без да загуби сет, но днес не успя да се пребори за място в мача за титлата в сериозния турнир.

На турнира до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Крайова (Румъния) Пламен Колев триумфира с титлата на сингъл при юношите. В изцяло български финал Пламен Колев победи Димитър Топчийски с 6:2, 7:6. Двамата българи се класираха за финала с по четири победи и без загубен сет.

Вчера Колев и Топчийски спечелиха титлата на двойки при юношите. Във финалната среща българите победиха с 6:2, 3:6, 10-8 румънците Йонут Димитру и Рафаел Марин.

Междувременно Кристина Кънева завърши на второ място на сингъл при девойките. Във финалната среща българката отстъпи с 5:7, 2:6 на Мария Роча от Румъния. Преди този мач Кънева спечели четири поредни срещи без да загуби сет.

Елена Пападопулу пък завърши на второ място на двойки при девойките. Във финалната среща българката и Ева Черцел от Румъния отстъпиха с 5:7, 3:6 на представителките на домакините Алексия Брабете и Ана Чиндрис.

В турнира участва тим 2010 от пътуващите отбори във възрастовите групи до 12 г. и до 14 г., които са осигурени финансово за участие в турнири през календарната 2023 г. Така Българска федерация по тенис продължава традицията да подпомага участието на млади талантливи състезатели за участие на международни турнири. През тази година 16 момичета и момчета родени между 2009 и 2012 г. ще бъдат подпомогнати за участие на по седем турнира от календара на Тенис Европа. БФТ ще покрие всички разходи на младите ни таланти.

Отбор 2010 г. е в състав Димитър Топчийски (Некст Джен), Пламен Колев (Про спорт), Рада Колева (Супер Спорт) и Никол Нунева (Приста 2011) с капитан Мартин Захариев.