Шампионката от 2016 Гарбине Мугуруса се класира за втория кръг в Париж. Испанката се наложи със 7-6(0), 6-2 над друга бивша победителка от "Ролан Гарос", рускинята Светлана Кузнецова.

Марин Чилич с трисетова победа срещу Джеймс Дъкуърт на "Ролан Гарос"

Хърватинът не позволи прекъсването да наруши ритъма му

Мачът беше равностоен в първия сет. Мугуруса сервираше за спечелването му, но Кузнецова се спаси и форсира тайбрек. В него шампионката от 2009 година беше неузнаваема и не взе нито една точка. Сетът продължи 1 час и 15 минути.

Във втората част Мугуруса направи два пробива, но трябваше много да се потруди, за да стигне до тях. Макар, че се изиграха само 8 гейма, частта продължи 53 минути. Кузнецова спаси общо 10 възможности за брейк в двубоя.

Американката Бетани Матек-Сандс спечели важна победа по пътя си към връщане сред първите 100 в света. Миналата година тя получи тежка контузия на Wimbledon. Специалистката на двойки се наложи над шампионката от Нюрнберг Юхана Ларшон с 6-4, 6-3. Ларшон спечели титлата в събота и очевидно не се е възстановила от тежкия турнир в баварския град.

Резултати от ранните двубои от дамския ""Ролан Гарос" 2018, играни във вторник, 29 май:
Фиона Феро (Франция) - Карина Витхьофт (Германия) 6-4, 6-2
Бетани Матек-Сандс (САЩ) - Юхана Ларсон (Швеция) 6-4, 6-3
Гарбине Мугуруса (Испания) - Светлана Кузнецова (Русия) 7-6(0), 6-2
Саманта Стосър (Австралия) - Янина Викмайер (Белгия) 6-2, 6-4
Дария Гаврилова (Австралия) - Сорана Кърстя (Румъния) 4-6, 7-6(4), 6-3