Днес е денят за четвъртфиналите на турнира от WTA International в Монтерей (Мексико) с награден фонд от 250 хиляди долара. Защитаващата титлата си испанка Гарбине Мугуруса ще срещне французойката Кристина Младенович.

Доминик Тийм пропуска Олимпиадата в Токио

Австриецът ще участва по същото време на турнир в Кицбюел

Мугуруса се класира трудно за тази фаза след победа над рускинята Маргарита Гаспарян с 6-3, 6-7(1), 6-2 в мача, продължил два часа и половина.

Испанката направи серия от шест поредни гейма в третия сет, в който допусна ранен пробив и изоставане от 0:2. Кристина Младенович  разгроми "щастливата губеща" от квалификациите Грета Арн (Унгария) с 6-0, 6-2.

Четирикратната шампионка Анастасия Павлюченкова (Русия) също продължава в Топ 8. Поставената под №3 Павлюченкова не даде гейм на сръбкинята Ивана Йорович. На четвъртфиналите ще има далеч по-трудна задача срещу №5 Виктория Азаренка (Беларус). Бившата номер 1 в света Азаренка се справи със Зарина Диас (Казахстан) с категоричното 6-3, 6-2.