Гаел Монфис спечели за втора поредна година турнира от ATP 500 в Ротердам (Нидерландия). В днешния финал французинът, който е под №9 в световната ранглиста, се справи с лекота с младия канадец Феликс Оже-Алиасим. Срещата продължи почти 1 час и половина и завърши при резултат 6-2, 6-4.

Гаел заложи на играта зад основната линия, като много внимателно избираше моменти, в които да бъде агресивен. От другата страна Феликс прибързваше и така и не можа да разгърне потенциала си.

Феликс на финал в Ротердам, пречупи и Кареньо Буста

19-годишният канадец спечели първия сет след тайбрек

След равностойни 4 гейма, Монфис взе 6 поредни партии, повеждайки с 6-2, 2-0. Това на практика реши мача. Канадецът имаше една единствена възможност за пробив, дошла в шестия гейм на първия сет.

Така Гаел Монфис има вече 10 титли на ниво ATP. Оже-Алисим загуби четвърти финал, но не е далече момента, когато ще триумфира с първа купа. Именно той елиминира Григор Димитров на осминафинала в Ротердам.