Тимът на Франция се върна в мача срещу Съединените щати от 1/4-финалната фаза на световната група на турнира за Купа "Дейвис".

След като в първия ден французите загубиха двата мача на сингъл, във втория Арно Клеман и Мишел Лодра победиха в срещата на двойки тандем №1 в света в последните години, братята Боб и Майк Брайън със 6:7 (7), 7:5, 6:3, 6:4.

Това бе четвъртна победа на Клеман и Лодра от сблъсъците им на двойки срещу близнаците Брайън, като американците са спечелили само два мача срещу французите.

"Бяхме наясно, че трябва да сме перфектни, ако искаме да имаме шансове за победа. Само добра игра нямаше да ни помогне", заяви след мача Лодра.

Така изхода от двубоя ще се реши в оставащите два мача на сингъл днес. В първата среща Анди Родик за домакините излиза срещу Пол Анри Матийо, а след това Джеймс Блейк ще спори с Мишел Лодра.

В останалите мачове от тази фаза на надпреварата в групата Испания си осигури място на полуфиналите, след като дръпна като гост на Германия с 3-0 успеха. В мача на двойки Фелисиано Лопес и Фернандо Вердаско победиха Филип Колшрайбер и Филип Пецшнер със 6:7(3), 7:6(1), 6:4, 2:6, 12:10.

Аржентина поведе у дома срещу Швеция с 2-1 успеха, след като в срещата на двойки Гилермо Каняс и Давид Налбандян надиграха със 7:5, 6:4, 6:4 Йонас Бьоркман и Роберт Линдестад. Днес на сингъл Налбандян играе срещу Робин Сьодерлинг, а след това Хосе Акасусо с Томас Йохансон.

В Москва, на "Лужники" Русия води на Чехия с 2-1 успеха. След 1-1 победи в първия ден, вчера в мача на двойки Игор Андреев и Николай Давиденко удариха Радек Щепанек и Павел Визнер с 2:6, 6:3, 7:5, 6:4. Днес в четвъртата среща от мача Игор Андреев излиза срещу Томаш Бердих, а след това Щепанек ще спори с Михаил Южни.