Давид Ферер достигна до четвъртия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем за годината, след като победи французина Ришар Гаске със 7:5, 7:6(2), 6:4 в мач от осминафиналите на US Open.

За борбения испанец това бе осма победа срещу Гаске от девет изиграни мача. Ферер не показа обичайната си изключително стабилна игра, като допусна 34 непредизвикани грешки в срещата, но въпреки това бе на висота и успя да постигне чиста победа.

Най-големият шанс за Гаске бе във втория сет, когато водеше с 5:3 и сервираше за изравняване на резултата, но неговият съперник стигна до пробив, след което наложи волята си в тайбрека.

Един пробив бе достатъчен на Ферер в третата част, за да стигне до успеха и да се класира за четвъртфиналите на турнира. Там той ще срещне победителя от срещата между Янко Типсаревич и Филип Колшрайбер. Заради дъжда, мачът между Ферер и Гаске бе единственият от мъжката схема, който се изигра вчера.