Номер едно в световния тенис Роджър Федерер започна с лека победа в турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Брюнетът от Базел се наложи с 6:3, 6:2 над чилиеца Николас Масу във втория кръг на надпреварата с награден фондз 2 450 000 долара.

Швейцарецът не бе играл в испанската столица в последните три години. Федерер проби Масу веднъж в първия сет и два пъти във втория и записа 15-а поредна победа.

„Мисля, че играх във важните точки по-добре, което направи мача лесен за мен и записах перфектен резултат", заяви Роджър. Следващият му съперник ще бъде определен от двубоя между испанеца Хуан Карлос Фереро и Робин Сьодерлинг от Швеция.

Той ще се опита да спечели 10-а титла за сезона. Освен това Роджър Федерер се стреми към четвърти трофей за 2006 г. в състезания от сериите Мастърс, след успехите в Индиън Уелс, Маями и Торонто.

В Мадрид победи в по три сета записаха още две от звездите на световния тенис. Давид Налбандян от Аржентина надигра французина Жюлиен Бенето с 6:7, 6:2, 7:5. Руснакът Марат Сафин пък се наложи над Хосе Акасусо (аржентина) със 7:6, 6:7, 6:3.