Роджър Федерер премина експресно през участващия с "уайлд кард" Джеймс Дъкуърт на четвъртфиналите в Бризбейн и утре сутринта среща Григор Димитров в директен спор за финала на турнира в австралийския град. Подобно на българина, след изключително тежък първи мач, той не срещна съпротива във втория. Маестрото постигна разгромна победа с 6:0, 6:1.

Федерер беше безапелационен в първия сет, който приключи с 13 поредни точки за него. Трябваше да изминат 30 минути преди представителят на домакините да спечели първия си гейм за 2:1 във втория сет. Но това беше всичко, което той успя да постигне. Тоталното превъзходство на Федерер продължи до края на мача.

Така швейцарецът е на два успеха от юбилейната си победа №1000. Утре около 07:00 часа сутринта наше време предстои полуфиналът с Григор. Двамата се изправят един срещу друг за трети път, след като Федерер победи два пъти с по 2:0 първата ни ракета на турнира в родния си Базел в предишните две години.