Тенисист №1 в света Роджър Федерер от Швейцария победи аржентинеца Давид Налбандян с 3:6, 6:1, 6:1 в първия си мач от "червената" група на финалния за годината турнир от серията "Мастърс" в Шанхай, Китай с награден фонд 3,7 милиона долара.

В групата са още хърватинът Иван Любичич и американеца Анди Родик.

25-годишният швейцарец спечели мача след час и 27 минути игра. Двубоят започна отлично за Налбандян, който взе първия сет с 6:3 гейма.

Федерер демонстрира истинската си класа в следващите два сета, печелейки ги безапелационно с 6:1, 6:1.

С победата си Федерер се реваншира за загубата от Налбандян на финала на турнира миналата година.

Лидерът в световната ранглиста постигна 61% успешен първи сервис, реализира 9 аса и направи 17 непредизвикани грешки. Налбандян направи цели 30 непредизвикани и 8 двойни грешки, а успеваемостта му при първи сервис бе 51%.

Далеч по-оспорвано протече другата среща от групата, в която №5 в световната ранглиста Анди Родик от Съединените щати победи с 6:4, 6:7 (9:11), 6:1 Иван Любичич от Хърватия, който е №4 в света.

Мачът продължи 2 часа и 29 минути. 24-годишният Родик реализира 20 аса, като направи 22 непредизвикани грешки, срещу 35 на 27-годишния хърватин. Американецът записа 69% успешен първи сервис, а Любичич - 61%.

Хърватинът бе равностоен само във втория сет, който измъкна след като Родик имаше възможност на два пъти да спечели мача.

В класирането след първите срещи в групата начело с по една победа са Родик и Федерер, пред Любичич и Налбандян.