Световният номер 3 Роджър Федерер се класира без особени проблеми за третия кръг  на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Швейцарецът се наложи над Роберто Баутиста-Агут в два сета с 6:4, 6:4.

Федерер взе контрол над първия сет, като направи пробив още в началото за 2:1, а след това просто поддържаше преднината си. Той можеше да затвори сета още в 9-ия гейм, като изпусна две точки за пробив, но в крайна сметка на свой сервис набързо реши нещата в своя полза.

Вторият сет се разви абсолютно идентично и отново швейцарецът направи пробив за 2:1, след което методично поддържаше преднината си и в крайна сметка отново спечели с 6:4, като така затвори и мача в своя полза.

В следващия кръг Федерер чака победителя от двойката Кевин Андерсън - Джак Сок.

Фелисиано Лопес се класира също напред след като победи поставения под номер 9 в основната схема канадец Милош Раонич със 7:6(4), 6:4. Срещата продължи 1 час и 36 минути. Лопес постигна трета победа над съперника си от шестте им мача до момента при професионалистите, а за място в осминафиналите ще се изправи срещу италианеца Андреас Сепи.

Победа във втория кръг записа и чешкият тенисист Томаш Бердих. Той победи бразилеца Томас Белучи с 6:2, 6:3 след 1 час и 21 минути игра. Бердих направи 4 аса за успеха и допусна 2 двойни грешки, а за място в следващия кръг ще се изправи срещу победителя от мача между американеца Сам Куери и Томи Робредо от Испания.