Швейцарецът Роджър Федерер спечели турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. В спор за отличието, световният номер 1 разби Новак Джокович с 6-1, 7-5 за 91 минути.

Интригата в първия сет бе решена още във втория гейм, в който Федерер стигна до пробив. До края на частта швейцарецът бе почти безпогрешен, като не остави никакъв шанс на Ноле. Сърбинът започна с летящ старт втория сет, като набързо поведе в резултата с 3-0 гейма.

Въпреки това обаче Федерер отново намери себе си и благодарение на убийствения си начален удар започна почти без игра да печели подаванията си. Освен това Роджър върна пробива и изравни резултата - 3:3. Решителният втори пробив за Федерер дойде при резултат 5-5 гейма, а след това на свой сервис лесно затвори сета и мача.

Титлата в Синсинати е 16-а за Федерер от "Мастърс" сериите и общо 4-а за швейцарецът от началото на сезона, след успехите в Мадрид, "Роланд Гарос" и "Уимбълдън". Федерер даде сериозна заявка за трофеи и на US Open, който започва след броени дни в Ню Йорк.