Швейцарският тенисист Роджър Федерер продължи с отличните си изяви на Отритото първенство на Австралия по тенис. Поставения под номер 2 в основната схема играч допусна загуба на сет, но това не се оказа фатално и той надви съперника си Томи Робредо с 3:1 сета. Това бе и 10-а победа в 10 официални срещи между двамата за швейцарския тенисист.

Срещата започна отлично за Федерер. Швейцарецът нямаше никакви проблеми и абсолютно закономерно взе първия сет. Той не допусна нито една загубена точка при своите сервис-геймове. Към това той добави и един пробив и по този начин затвори при 6:3 гейма първия сет.

Във втория обаче Федерер допусна видимо подценяване, което му костваше успеха. Той допусна пробив рано в сета, а след това не успя да го върне. Въпреки че пропусна два сетбола, в крайна сметка испанецът Робредо успя да спечели с 6:3 гейма.

Оттук до края на мача обаче Федерер беше повече от безкомпромисен. Швейцарският тенисист обаче показа  фантастична игра в третия и четвъртия сет и ги затвори без проблеми при 6:3 и 6:2. Оттук-насетне обаче Федерер чака далеч по-тежък противник в следващия кръг. Световният номер 2 ще срещне победителя от двойката Станислас Вавринка - Анди Родик.