Номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Дубай с награден фонд 1426250 долара след победа над италианеца Даниеле Брачали със 7:5, 6:3.

Федерер, който през тази година все още няма загуба в официален мач, се нуждаеше от 1:26 час, за да достигне до успеха.

25-годишният швейцарец спечели първия сет след решаващ пробив в 12-ия гейм. Той продължи успешната си серия и в началото на втората част, когато дръпна с 3:0 и съхрани аванса си до края.

Федерер е шампион на турнира през 2003, 2004 и 2005 година, а през миналия сезон загуби на финала от големия си съперник Рафаел Надал (Испания).

Игор АндреевВ последния мач от осминафиналите през "иглени уши" бе принуден да мине другият фаворит за титлата Рафаел Надал. Испанецът се измъчи срещу Игор Андреев (на малката снимка), но в крайна сметка успя да се наложи с 6:2, 3:6, 7:6 като за трисетовата победа на номер 2 в света и в схемата на турнира бяха нужни повече от два часа и половина.

139-ят в света руснак се държа изключителн достойно срещу именития си съперник, като по нищо не отстъпваше на мускулестия левичар. Все пак в тайбрека в третия сет Надал поведе с 5:1 точки и не допусна изненадата, затваряйки гейма при 7:2.

Поставеният под №3 Николай Давиденко (Русия) отпадна след поражение от белгиеца Оливие Рошю с 6:4, 4:6, 2:6.

Давиденко направи нехарактерните за него цели 8 двойни грешки и допусна 5 пробива на подаването си, за да загуби за 2:01 часа.

По-рано днес поставеният под номер 5 Томи Хаас (Германия) се класира за четвъртфиналите, след като победи Флоран Сера(Франция) със 7:6(5), 6:3 за 1:41 час.

Хаас продължава успешното си представяне, след като в неделя спечели 11-та титла в кариерата си на турнира в Мемфис, където победи третия в света Анди Родик (САЩ).

Германецът спечели трудно първия сет след тайбрек, но в началото на втората част взе четири поредни гейма, за да дръпне с 4:1 и да предреши крайния победител.

Руснакът Михаил Южни доказа, че се намира в добра форма напоследък, след като се наложи със 7:6(6), 6:3 над шестия в схемата Томаш Бердих (Чехия). Южни, който е шампион от Ротердам по-рано този месец, се нуждаеше от 96 минути, за да стигне до успеха.

Първенецът в Дубай през 2002 година Фабрис Санторо също се класира за четвъртфиналите. Френският ветеран не срещна особени проблеми срещу сънародника си Жил Симон и  стигна до 6:4, 6:2 за малко повече от час.