Водачът на схемата и защитаващ титлата от миналата година в Лос Кабос, Фабио Фонини обърна испанеца Марсел Гранойерс в първия си мач от мексиканския турнир от ATP 250.

Резултати от ATP 250 в Лос Кабос (Мексико)

Григор Димитров дебютира в четвъртото издание на надпреварата

Световният №9 загуби първия сет с 4-6, но след това взе следващите два с 6-3, 6-4 и си осигури четвъртфинален мач с американеца Тейлър Фриц.

Фриц, чиято кариера тръгна нагоре след победата му в Мадрид над Григор Димитров, също трябваше да обръща мач. Той успя да сломи първата ракета на Индия Пражнеш Гюнешваран с 4-6, 6-3, 6-2.

Григор Димитров загуби от Тейлър Фриц в Мадрид след два тайбрека

Българинът игра стабилно, но загуби решителните точки

Диего Шварцман може да осигури аржентински полуфинал в Лос Кабос. Той надви латвиеца Ернестс  Гулбис със 7-5, 6-0, като във втората част даде само 10 точки на съперника си. На четвъртфинала Шварцмана ще играе срещу Михаил Кукушкин (Казахстан), надиграл Камерън Нори (Великобритания) след 7-5, 7-5.

Диего Шварцман може да срещне в битка за финала своя сънародник Гуидо Пея, който тази сутрин се саморазправи с Григор Димитров с 6-4, 6-2. Гуидо Пея трябва преди това да се справи с корейската сензация Соо Воо Квон.

Григор Димитров загуби от Гуидо Пея в Лос Кабос с 4-6, 2-6

Българинът отпадна на 1/8-финал на турнира от ATP 250

Молдовецът Раду Албот срази с 6-1, 6-2 японеца Таро Даниел и ще играе за място на полуфиналите срещу Танаси Кокинакис от Австралия, постигнал втора победа след повече от 16 месеца срещу №4 Люка Пуй (Франция) с 2-6, 6-4, 6-3.