Фабио Фонини спечели мача си срещу Джак Сок с 6-7(3), 7-6(2), 7-5 и стана първият класирал се за полуфинал на Stockholm Open 2017.

Първите осем в схемата ще играят на четвъртфинал в Стокхолм

Това се случва за първи път след Garanti Koza Sofia Open

Италианецът изоставаше с пробив при 4-5 в първия сет. Той успя да се върне, но загуби тайбрека на 3. Втората част беше равностойна и без брейкове. Тайбрекът този път отиде в актива на Фонини - 7-2.

Фабио проби в първия гейм на третия сет. Той изглеждаше по-уверен, както говореше езикът на тялото му. Джак Сок на няколко пъти имаше лоша преценка.

Както често се случва на мачове на Фонини, италианецът загуби нервите си и хвърли ракетата на земята. Той беше пробит, а Сок се оплака на турнирния директор. Американецът дори стигна до два мачбола, но Фабио върна увереността си и спечели мача за 2 часа и 51 минути.

Утре победителят ще играе или срещу Григор Димитров, или срещу германеца Миша Зверев.