Руският квалификант Евгений Донской, който е №116 в световната ранглиста, сътвори голямата изненада на турнира АТП 500 в Дубай, побеждавайки в осминафинален мач шампиона от откритото първенство на Австралия Роджър Федерер в три сета с резултат: 3-6, 7-6(7), 7-6(5).

Федерер имаше три мач бола във втория сет, когато беше повел в тайбрека с 5-3 и имаше сервис. Вчера отпадна и поставеният под №2 и победител от миналата година сънародник на Федерер Стан Вавринка.

Снимка 281271

Така вече изглежда почти сигурна победата в турнира на световния №1 Анди Мъри, който имаше много лесен мач срещу испанеца Гуйермо Гарсия-Лопес. Шотландецът загуби само два гейма в мач продължил 1 час и 12 минути. Крайният резултат е 6-2, 6-0. Мъри ще играе на четвъртфинал с германеца Филип Колшрайбер.

Очакван финалист от долната част на схемата би бил френският ексцентрик Гаел Монфийс, който изигра труден мач с друг британец - Даниел Еванс. Сращата продължи 1 час и 35 минути и завърши при резултат: 6-4, 3-6, 6-1.