Ернест Гулбис победи и отстрани Джон Иснър от силния тенис турнир във Виена. Латвиецът записа най-ценната си победа за последните 17 месеца - 6:4, 4:6, 6:4 над световния №13 във втория кръг на Erste Bank Open.

Преди турнира във Виена, световният №117 се намираше в ужасна серия от пет поредни поражения, но с днешния триумф си подсигури завръщане в Топ 100.

Гулбис се представи безкрайно стабилно на първи сервис, където загуби едва 8 точки за целия двубой и спаси шест от общо седемте шанса за пробив, които се откриха пред Иснър. Бившият №10 в света се върна от 15-40, за да направи резултата 2-2 и проби за 4-3, а във финалното си подаване отново отрази брейкбол преди да успее да затвори първия сет.

Втората част вървеше под тоталната доминация на сервиращите, която Иснър все пак разчупи с пробив в десетия гейм за 6-4. Отговорът на Гулбис не закъсня и след почивката той скоростно поведе с 40-0 в подаването на американеца и макар да пропиля трите шанса, все пак проби от общо шестата си възможност в гейма за 1-0.

Нататък Ернест сервираше уверено и приключи мача хладнокръвно с ново 6-4, а в третия си четвъртфинал за сезона очаква Иво Карлович или Сергей Стаховски.