Тодор Енев се класира за полуфиналите на провеждащия се във Варна турнир по тенис фючърс с награден фонд 10 000 долара, след като отстрани със 7:6 (7:5), 6:4 в много оспорван и продължителен двубой молдовеца Роман Тудореану.

Енев имаше предимство в началото на срещата, но при 5:2 в първия сет допусна лек спад в играта си, а Тудореану заиграваше все по-добре и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който българинът показа железни нерви в решителните моменти и след 7:5 точки поведе със сет аванс. Втората част премина през серия от обрати, но при 4:3 Тодор Енев с много борба успя да задържи подаването си, а още в следващия гейм стигна до пробив и при 5:3 не сгреши при приключването на мача.

В друг четвъртфинал Ивайло Трайков загуби с 6:7 (3:7), 6:2, 4:6 спора си с поставения под номер 5 Андреа Фалгери (Италия) и не успя да си осигури място сред четиримата най-добри на турнира. На моменти Трайков показва наистина впечатляващ тенис, бомбени сервиси и красиви атаки на мрежата, но в крайна сметка след 3 часа и 10 минути игра приключи участието си в състезанието.

В момента се играе финалът на двойки, където Ивайло Трайков и Тихомир Грозданов спорят с румънците Карпен/Кручият.