Българите Тодор Енев и Димо Толев спечелиха надпреварата на двойки на първия турнир от сателитната верига по тенис Zagorka Cup с награден фонд 25 000 долара, който се провежда на ТК "Дема" в София.

Поставените под номер 2 Енев и Толев достигнаха до успеха без особени трудности, след 6:2, 6:4 над четвъртите в схемата - германците Пирмин Хенле и Давид Клийр.

За успеха си българският дует ще си раздели 394 долара от наградния фонд, докато за загубилите финала остават 206 долара.

Играещият капитан на България за купа "Дейвис" Ивайло Трайков пък се класира на финала на сингъл в неделя от 11.00 ч, след като на полуфиналите не срещна особени трудности срещу Максим Отом от Австрия и го отстрани след 6:2, 6:2.

Съперник на тенесиста ни ще бъде германецът Давид Клийр, който достигна до мача за титлата в турнира след победа над Йордан Кънев, който се отказа заради травма.

Още от самото начало нашият състезател имаше проблеми с лявата ръка.

Първият сет тръгна много оспорвано, като Клийр и Кънев си разнениха по няколко гейма, но в крайна сметка българинът успя да наложи своята игра и стигна до 7:5 в своя полза.

Вторият сет също започна гейм за гейм, но Кънев отново почувства болки в китката. Въпреки че му бе оказана медицинска помощ, травмата продължи да му създава проблеми. В края на сета Кънев направи няколко непридизвикани грешки и при 4:4 допусна противника да му направи пробив и да вземе сета с 4:6.

В третия сет, при резултат 0:3 за Клийр, Кънев реши, че не може да продължи и се отказа.

Победителят в турнира ще получи 812 долара от наградния фонд, а финалистът, 562 долара.

ИВАЙЛО ТРАЙКОВ (БЪЛГАРИЯ) - Максим Отом (Белгия) - 6:2, 6:2