Първите четири поставени отбора на Държавното първенство за мъже "Happy" не срещнаха никакви проблеми в мачовете от четвъртфиналите и след убедителни победи си осигуриха място в следващата фаза на състезанието.

Водачите в основната схема ТК "Черно Море Елит" (Варна) се наложиха с 2-0 над ТК "Локомотив" (Пловдив), след като Тодор Енев  не даде и гейм на Мартин Томов, а Валентин Димов се наложи с 6/0 6/1 над Мартин Велев.

В спора за място на финала домакините от Черно Море Елит ще играят с отбора на НСА, който победи с 2-0 ТК "Сливен". На полуфиналите в мач между първите ракети един срещу друг ще се изправят Тодор Енев и Александър Лазов, а Валентин Димов ще играе срещу Данаил Търпов.

ТК "Левски" отстрани ТК "Академик", след като Илия Кушев се наложи с 6/1 6/0 над Иво Братанов, а Тихомир Грозданов победи с 6/3 6/2 Александър Велев. На полуфиналите Левски ще спори с поставените под №2 ТК "Суперспорт" (Варна).

Първи ракети на Левски и Суперспорт са Тихомир Грозданов и Петър Трендафилов, а във втория мач един срещу друг ще застанат Илия Кушев и Ивайло Трайков.

Ако резултатът е равен, изходът на двубоя ще се реши от трети мач на двойки, а победителят ще се класира за финала.