Белгийката Жустин Енен продължи перфектната си серия след своето завръщане в професионалния тенис, след като победи световната номер едно Йелена Янкович с 3:6, 7:6 (4), 6:3 в среща от четвъртфиналите на турнира в Щутгарт с награден фонд от 700 хиляди щатски долара.

Тя ще се изправи в полуфинална битка срещу непоставената Шахар Пеер, която надви рускинята Динара Сафина. Янкович изпадна в сериозна психологическа дупка, след като спечели първия сет, но пропусна отличен шанс да запише пробив за 6:5 във втория.

Вместо това 7-кратната победителка в турнири от Големия шлем - Енен, която отсъства 19 месеца, спечели сета в тайбрек, след което не срещна затруднения в затварянето на мача при едва три спечелени гейма за сръбската фаворитка в последния сет.

Шахар Пеер пък ще играе на полуфинал на турнира в германския град Щутгарт на своя 23-и рожден ден. Израелската тенисистка надви с 6:3, 6:2 Динара Сафина за час и 16 минути, с което продължи на успешната си серия срещу рускинята на четири поредни мача.

Сафина обаче изигра едва втория си мач, след като се завърна от 3-месечно лечение на контузия в гърба. По-рано през деня австралийката Саманта Стосър надви китайката На Ли с 6:3, 6:3 за един час игра.

Тя продължава успешното си представяне в сезона на клей, след като спечели всичките си 10 мача до този момент. Другата полуфиналистка е Ана Лапушченкова. Рускинята победи Луси Сафарова от Чехия със 7:6(1), 1:6, 6:1 в късния мач от програмата.