Втората ракета на България Елица Костова отпадна на осминафинал на турнира по тенис в столицата на Хърватия Загреб, който е с награден фонд от 60 хиляди долара.

Адриан Андреев и британският му партньор вече са 1/4-финалисти на US Open при юношите

Наложиха се със 7:6(5), 6:3 над американеца Говинд Нанда и австралиеца Ринки Хиджиката

Кърджалийката загуби от представителката на домакините Тена Лукаш с 6-1, 2-6, 3-6. Костова беше поставена под №5 в схемата на турнира, което предполага четвъртфинал. Тя премина с лекота през Лукаш в първия сет. Елементарни грешки във втората част върнаха хърватката в мача.

Решителният сет се игра гейм за гейм до 3-3. Тогава Лукаш проби и прекърши съпротивата на Елица, Двубоят продължи 1 час и 53 минути.

Костова беше победила в първия кръг в Загреб силната унгарка Агнеш Букта с 6-3, 6-4.