Елица Костова и Изабелла Шиникова се класираха за полуфинал на турнира на червени кортове в Старе Сплави (Чехия).

Джулия Терзийска загуби на финала на двойки в Намаган

Българката си партнираше с рускинята Ана Моргина

Костова е поставена под №1 в схемата, но се справи много трудно с квалификантката Ани Миачика (Хърватия) с 6-2, 2-6, 6-4 за 2 часа и 5 минути. Елица ще играе за място във финала със словачката Ребека Срамкова.

Шиникова също игра три сета. Тя се измъчи срещу германката Тайсия Мордегер в мач, продължил 2 часа и 47 минути. Българката се наложи след 7-5, 6-7(4), 6-4. В третия сет Изабелла  нарави страхотен обрат, след като изоставаше с 2-4 гейма. №5 Шиникова ще спори утре с участничката с "уайлд кард" представитлека на домакините Моника Килнарова.

На двойки двете българки загубиха полуфиналния си мач от Мария Марфутина (Русия) и Анастасия Зарицка (Чехия) с 1-6, 6-3, 3-10 за 1 час и 6 минути.

Костова и Шиникова добавиха досега по 22 точки за ранглистата на WTA и по 1,144 долара.