Елина Свитолина пречупи Маркета Вондроушова с 4-6, 6-4, 6-4 в невероятно интригуващ четвъртфинал на турнира от WTA Premier Mandatory. Срещата продължи 2 часа и 2 минути и се реши в последния гейм. 19-годишната Вондроушова показа перфектна защита и впечатли с много добрия тенис, който играе.

Приятелката на Гаел Монфис ще играе трети полуфинал през този сезон, където ще срещне 18-годишната канадска сензация Бианка Андрееску.

Участващата с "уайлд кард" Бианка Андрееску разгроми Гарбине Мугуруса

Канадската тийнейджърка се класира за полуфинал в Индиън Уелс

В мачът имаше общо 11 пробива. Двете си размениха по един сет. В третия Вондроушова направи брейк за 3-2, но Свитолина веднага го върна. Решителният пробив беше в последния гейм.

С този си успех Елина вдъхнови своя приятел Гаел Монфис, който излезе на Централния корт в следващия мач.