29-годишната рускиня Елена Веснина спечели най-големия трофей в своята кариера, след като победи на финала в Индиън Уелс Тенис Гардън своята сънародничка и приятелка Светлана Кузнецова с 6-7, 7-5, 6-4. Мачът беше много оспорван и продължи 3 часа и 2 минути.

Веснина стана третата рускиня с победа в турнира след Вера Звонарьова през 2009-а и Мария Шарапова през 2013-а година.

В началото Кузнецова с по-мощната си игра имаше предимство и спечели след тайбрек първия сет с 7-6. Тя поведе с пробив във втората част, но Веснина успя да се спаси.

Нещо повече тя успя да направи решителен пробив в края на втората част и да спечели с 7-5.

Светлана Кузнецова

Третият сет и мача се реши от изпълнение на сервиси. В деветия гейм при 4-4 Веснина достигна пет пъти до точка за пробив. При последната Кузнецова направи двойна грешка и загуби гейма. Тя нямаше повече възможности за оспорване, а повторението показа, че топката е била добра.

В последния гейм Веснина реализира втората си шампионска точка. Тя спечели три от четирите си точки след страхотни сервиси.

От утре най-добрите тенсистки се преместват в Маями, където ще се проведе турнир от същата категория с основна схема от 96 тенисистки.