Джулия Терзийска постигна две победи в днешния ден на турнира по тенис на червени кортове в Бреша (Италия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Българката отстрани на сингъл във втория кръг представителката на домакините Аурора Дзантедески с 6:2, 6:4 за 85 минути в мача между двете квалификантки.

26-годишната българка взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част първоначално пропиля пробив аванс, но след това отново спечели подаването на съперничката в десетия гейм, за да триумфира.

Така тя заработи 1427 долара и 23 точки за световната ранглиста поединично.

В последствие в надпреварата на двойки Терзийска и Юлита Санер (Швеция) достигнаха до полуфиналите след успех над поставените под номер 4 Изабел Хаферлаг (Нидерландия) и Мартина Кубка (Полша) с 6:2, 5:7, 11-9 за 84 минути.