Австралийският тенисист Джон Милман спечели титлата на турнира на твърди кортове, който се игра в столицата на Казахстан - Нур-Султан. Престижната надпревара е от ниво ATP 250 и е със скромния за категорията награден фонд от 337 хиляди долара.

Поставеният под №4 в схемата Милман победи на финала №3 Андриан Манарино (Франция) със 7-5, 6-1 за 1:49 часа. Манарино беше съперникът на Григор Димитров, изтеглен в първия кръг на "Мастърс" 1000, но българинът се отказа след това от пътуване до френската столица.

Милман направи пробив в брейк 12 12-иа последен гейм на първия сет. С това на практика маът беше решен. Във втората част той взе подаването на съперника си на два пъти и затвори срещата с първия си мачбол.

Австралиецът спечели първа титла в кариерата си на третия финал на турнир от ATP. Той загуби на финалите в Будапеща (Унгария) през 2018 и в Токио (Токио) през миналата година. Милман ще остане в историята, защото турнирът в Нур-Султан се проведе за първи път.

Джон Милман вече има три победи в три мача срещу Адриан Манарино.