Австралиецът Джон Милман е първият съперник на Григор Димитров на турнира, провеждащ се в Бризбън (Австралия). Той победи преминалия през квалификации канадец Питър Полански с 7-6(4), 6-0.

Григор Димитров е единственият от Топ 20, който ще играе в Бризбън

Българинът започва защитата на титлата си в четвъртък

Първият сет беше много оспорван и продължи повече от един час. В него се стигна до тайбрек, спечелен от Милман с 7-4. Това на практика реши двубоя, като австралиецът не загуби нито един гейм до края му.

Срещата между българския №1 и участващия с "уайлд карт" Милман ще се изиграе в четвъртък на основния корт "Пат Рафтър Арена". Началният ѝ час най-вероятно ще бъде след 12:30 часа.

Двамата имат един мач по между си на турнир от серията "Челънджър" през 2010 в Нотингам. Тогава австралиецът спечели с 6-3, 6-4. В момента Милман е под №128 в ранглистата на ATP. Той е на 29 години.