Джон Иснър спечели в неделя турнира на тревни кортове в Нюпорт, щата Роуд Айлънд и показа, че има твърдото намерение да влезе в топ 10 в ранглистата на АТП.

Григор Димитров за втора седмица в Топ 10

Българинът се завръща в края на седмицата във Вашингтон

Гигантът се премести в Атланта и там също има намерение да вдигне купата в турнира на твърда настилка. Иснър загуби в първия си мач само 4 точки, когато сервираше и направи три пробива срещу канадеца Вашек Поспишил. Джон се класира за четвъртфинал след победа с 6-3, 6-4, където ще играе със словака Лукаж Лацко.

Големият американец обича турнира в Атланта, където има 3 победи и общо 6 финала. Статистиката му в столицата на щата Джорджия е 24 успеха и едва 4 загуби.

Лацко се справи с играещия в родния си град Доналд Йънг с 6-3, 6-1.

Друг фаворит за спечелване на трофея е намиращия се в прекрасна форма Жил Мюлер от Люксембург. Мюлер игра прекрасно на Уимбълдън, където елиминира в зрелищен мач Рафаел Надал. Жил е голям майстор на сервиса, което е много ценно за настилката, на която се играе в Атланта, Той ще се изправи срещу дебютиращия на четвъртфинал на силен турнир представител на домакините Томи Пол.

Водач на схемата е Джак Сок, който довечера ще играе с небеизвестния израелец Дуди Села. Теоретично все още е възможен финал Иснър - Села.