Поставеният под № 2 в основната схема Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастерс" в Индиън Уелс след като се наложи над Алехандро Гонсалес с 6:1, 3:6, 6:1.

Колумбиецът е № 91 в световната ранглиста и досега не беше печелил победа в основната схема на турнир от АТР. В Индиън Уелс успя да запише цели две - над Додиг и Ханеску, и двете след тайбрек в третия сет.

Джокович започна мощно и спечели бързо първия сет. Във втория допусна спад в играта си, Гонсалес от своя страна нямаше какво да губи и отпусна ръката, а резултатът от всичко това бе пробив в прословутия седми гейм и изненадващо равенство в сетовете. На старта на третия зрителите станаха свидетели на изключително оспорван гейм, спечелен в крайна сметка от сърбина и това на практика реши и изхода на двубоя. Съпротивата на колумбиеца бе пречупена и до края на срещата Джокович не срещна никакви проблеми.

На осминафиналите Ноле го очаква далеч по-сериозно препятствие в лицето на Марин Чилич - тенисистът с най-много победи на АТР тура от началото на годината. Вчера хърватинът се справи с Томи Робредо, надигравайки го с 6:3, 6:4.

Единствената изненада за деня бе дело на Фернандо Вердаско, който не даде дори сет на световния №9 Ришар Гаске, отстранявайки го със 7:6(5), 6:1 след час и 3 минути игра. В спор за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу звездата на домакините Джон Изнър, който в трети кръг се наложи с 6:4, 6:3 над Йен-Хсун Лу.

Добрите новини за испанския тенис не спряха дотук, след като Фелисиано Лопес достигна до пълен обрат с 1:6, 6:3, 6:4 срещу Михаил Кукушкин, а Роберто Баутиста Агут отстрани Ярко Ниеминен след трудна победа с 6:2, 4:6, 7:6(6). Следващият противник на "Делисиано" ще бъде Жулиен Бенето, спрял победния ход на младия австриец Доминик Тийм със 7:6(4) 6:3, а Баутиста Агут ще срещне Ернест Гулбис.