Днес се изиграха осминафиналите от турнита на клей Рим Мастърс 1000.

Световният №1 Новак Джокович ще достигне 100 млн. долара от наградни фондове, ако успее да защити титлата си от миналата година. Днес той имаше неочаквано препятствие в лицето на №37 бразилеца Томаз Белучи в един странен мач. Сърбинът загуби първия сет на нула. Нещо, което му се случва за едва девети път в цялата кариера. Той спечели едва осем точки в целия сет. След това получи аплодисменти, когато успя да се спаси от пробив в началото на втората част. Тогава се преобрази и си осигури четвъртфинал срещу големия си съперник Рафаел Надал.

Рафа също имаше проблеми с ексцентричния австралиец от гърко-малайзийски произход Ник Кирийос. Не можаха да се спасят от отпадане поставените под №3 Роджър Федерер и под №4 Стан Вавринка.

Анди Мъри се справи лесно с Жереми Шарди. След срещата той беше изключително изненадан от победата на утрешният му съперник Давид Гофен над №8 Томас Бердих с 6-0, 6-0.