Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели  турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. В повторение на финала от миналата година той отново се наложи на световния № 2 Роджър Федерер с 6:3, 6:7 (5), 6:2. Тогава сърбинът също спечели в три сета - 3:6, 6:3, 7:6 (3). Швейцарецът все още има леко предимство в преките двубои между двамата - 20 срещу 18 победи.

Джокович триумфира за четвърти път в Индиън Уелс (2008, 2011, 2014, 2015) и вече има 21 трофея от категорията "Мастърс" - с 2 по-малко от Федерер и с 6 по-малко от рекордьора Рафаел Надал. Той изравни рекордния брой титли на Федерер в турнира и стана 12-ият тенисист в Откритата ера с 50 и повече трофея в кариерата си.

Носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" Федерер пък допусна второ поражение за 2015 година и остава с 84 титли на сингъл. Последният му триумф в състезанието бе през 2012 година, а през 2004, 2005 и 2006 грабна три поредни титли в престижния турнир.

Първият сет беше равностоен и изходът от него беше решен с един пробив, който Джокович направи в шестия гейм за 4:2.

Вторият сет започна по най-добрия начин за сърбина. Той реализира пробив за 3:1 и победата изглеждаше близо, че при 4:2 Ноле имаше брейкпойнт. 33-годишният швейцарец обаче успя да се пребори за гейма, а веднага след това реализира първия си пробив и изравни при 4:4. Така сетът трябваше да се реши в тайбрек. Той премина през доста обрати. При 5:4 сърбинът имаше на разположение два свои сервиса, с които да сложи точка на спора, но допусна две поредни двойни грешки и това донесе сетбол на швейцареца. Федерер се възползва по най-добрия начин от подаръците на противника и още при следваща точка спечели втория сет.

Третата част започна отлично за Джокович, който проби за 2:0. Федерер обаче бе твърдо решен да се бори докрай и върна пробива още в следващия гейм, въпреки че му бяха необходими няколко брейкпойнта. Швейцарецът изравни за 2:2, но в шестия гейм сърбинът проби за 4:2 и това изглежда пречупи Федерер, чиито съпротивителни сили приключиха.

В хода на мача двамата тенисисти сътвориха фантастични удари и разигравания, но след 2 часа и 17 минути игра за победата се пребори световният №1.