Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира Мастърс 1000 в Париж с награден фонд от 5 415 410 евро след чиста победа над италианеца Лоренцо Музети с 6:0, 6:3 за час и 14 минути игра. Така сърбинът продължава защитата на титлата си от Париж, която миналата година спечели с успех на финала над Даниил Медведев.

В първия сет сръбският тенисист бе абсолютен доминатор, като нарави три пробива и остави на нула съперника си - 6:0. Нещо повече, Джокович даде едва седем точки на италианеца при разиграванията, като спечели почти четири пъти повече от него и го стресна с доминацията си.

Вторият сет бе далеч по-оспорван. Джокович повече с 1:0, но Музети отговори с два спечелени гейма, като направи първия си пробив. Сърбинът обаче веднага направи рибрейк, а след това взе още три поредни гейма за 5:2. Музети все пак намери сили да спечели трети гейм, но носителят на 21 титли от Големия шлем затвори мача с чист гейм при своя сервис.

В полуфинала Новак Джокович чака победителя от мача между гърка Стефанос Циципас и американеца Томи Пол.

Директорът на турнира Sofia Open Кей Годкхинди благодари на Българска федерация тенис