Втората ракета в света при мъжете Новак Джокович (Сърбия) спаси три мачбола преди да победи Филип Колшрайбер (Германия) с 6:3, 2:6, 7-6 (7:3) и да се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Индиън Уелс от сериите "Мастърс" с награден фонд от 4.5 милиона щатски долара.

Изоставайки с 4:5 и 0:40 в третия решителен сет Джокович, шампион тук от 2008-ма година, успя да обърне мача благодарение на многото непредизвикани грешки на своя съперник. Германецът изпрати топката в мрежата и Джокович изравни, а в тайбрека спечели със 7;3. Срещата продължи повече от 2:30 часа.

"Той заслужаваше победата. Аз все още търся своя ритъм на игра", каза след двубоя сърбинът. В следващия кръг Джокович излиза срещу Иван Любичич (Хърватия), който победи Брайън Дабул (Аржентина) с 6:2, 6:3.

Номер 3 в света Рафаел Надал (Испания) значително по-лесно се справи с Марио Анчич (Хърватия) като му даде само четири гейма - 6:2, 6:2. Миналата година на финала тук Надал победи Анди Мъри. Срещу Анчич испанецът направи по два пробива във всеки сет и в четвъртия кръг ще се изправи срещу Джон Иснър (САЩ), който отстрани своя сънародник Сам Куери със 7:6 (7:3), 6:4."Чувствам се уверен, играя добре", каза Надал.

Хуан Монако (Аржентина) победи поставения под номер 11 в схемата Хуан Карлос Фереро (Испания) със 7:6 (7:2), 3:6, 6:3 в мач, продължил 3:01 часа. Това бе най-дългата среща от турнира за тази седмица. Победи постигнаха още Томаш Бердих (Чехия) над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:0, 6:3 и Гилермо Гарсия-Лопес (Испания) над Томас Белучи (Бразилия) с 4:6, 6:2, 6:1.