Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира на финала на турнира на червени кортове в сръбската столица Белград с награден фонд 534 хиляди евро.

Двукратният шампион в надпреварата и поставен под номер 1 Джокович победи третия в схемата Карен Хачанов (Русия) с 4:6, 6:1, 6:2 за два часа игра, предаде БТА.

Хачанов направи пробив още в първия гейм на мача, който се оказа достатъчен за успех в първия сет. В следващите две части обаче Джокович взе подаването на съперника си по два пъти и спечели мача.

Григор Димитров не успя да се противопостави на Стефанос Циципас

Българинът загуби с 1:6, 4:6

Сърбинът, който е носител на 20 титли от турнирите от Големия шлем, загуби по един сет във всичките си три мача в Белград.

В другия полуфинал по-късно днес играят Фабио Фонини (Италия) и Андрей Рубльов (Русия).