Новак Джокович записа трудна победа със 7:5, 6:3 над норвежеца Каспер Рууд в двубой от предпоследната фаза на турнира в Рим.

Джокера ще играе за пета титла на "Мастърс"-а след екшън, продължил 2 часа и 11 минути.

Ще успее ли Новак Джокович да се възползва от провала на Рафаел Надал в Рим?

Днес са полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000

С изненадващото отпадане на Рафаел Надал на четвъртфиналите снощи Ноле има възможност да го изпревари по брой "Мастърс" титли (двата засега с по 35), а съперник на финала ще му бъде Денис Шаповалов или Диего Шварцман.

За да стигне до битката за титлата, Джокович трябваше да елиминира Стефано Карузо, Филип Краинович, Доминик Кьопфер и Рууд.

Джокович продължава практически да е непобеден в 30 мача тази година, ако изключим дисквалификацията му в края на първия сет срещу Пабло Кареньо Буста на US Open, която предизвика много полемики.

Кузманов: И тест номер 3 е отрицателен!

"Благодарен съм, че аз и всички около мен са здрави"

Това е 51-ият финал в сериите "Мастърс" за Джокера, който има засега 4 триумфа във Вечния град.