Големият фаворит за крайната победа на турнира Роджърс къп в Торонто, Новак Джокович победи лесно чехът Радек Щепанек с 6-2, 6-4. 37-годишният проби Ноле в началото на втория сет, но беше "наблюдател от близо" на играта на световния №1.

Джокович е единствения от голямата четворка - Джокович, Мъри, Федерер, Надал, който играе на турнира. Първите пет поставени ще играят тази вечер на четвъртфинал. Единствените двама непоставени, които продължават са Григор Димитров и южноафриканеца Кевин Андерсън.

Първа победа за Джокович след Уимбълдън

Тийм и Иснър отпаднаха от Торонто Мастърс.

Бердих имаше нужда от три сета срещу американеца Райън Харисън за 6-4, 6-7(2), 6-4.

Партньорът на Гришо на двойки, Стан Вавринка се наложи на Джак Сок от САЩ с 7-6(3), 6-2 и ще играе срещу Андерсън. Двамата партньори Вавринка и Димитров има възможност да се изправят един срещу друг в полуфинален двубой.

Снимка 246644

Андерсън известен със силните си сервиси, се пребори с №12 Бърнард Томич от австралия след три оспорвани сета - 4-6, 6-3, 6-4.

Съперникът на Димитров довечера, №3 Кей Нишикори нямаше особени проблеми срещу американеца от индийски произход Раджив Рам. Японецът се наложи само за 68 минути с 6-3, 6-4.

Ексцентричният Гаел Монфийс направи една мини изненада побеждавайки №7 Давид Гофен от Белгия с 6-2. 6-3. Монфийс ще играе срещу надеждата на домакините Милош Раонич победил австралиеца Джаред Доналдсън с 6-2, 6-3.