Шампионът Новак Джокович се класира с лекота за трети кръг на US Open. Световният номер 2 победи Роджерио Дутра Силва (Бразилия) с категоричното 6:2, 6:1, 6:2 на централния корт в Ню Йорк.

Един от най-интересните моменти в мача бе в началото на втория сет, когато двамата изиграха гейм в рамките на 16 минути. Любопитното бе, че той в крайна сметка бе спечелен от бразилеца.

Благодарение на победа пък Джокович се класира за трети кръг на US Open с едва 7 загубени гейма. По този начин сърбинът остана само на гейм от рекорда за всички времена, който принадлежи на Джон МакЕнроу (1984).

"За мен беше важно да бъда концентриран по време на целия мач. Имаше доста силен вятър през цялото време, което ни затрудни. Мачът като цяло не беше никак лек за мен, въпреки че резултатът говори друго.

Оттук нататък за мен е важно да се възползвам от деня почивка, който имам и да се подготвя за следващия ми мач," коментира Джокович след двубоя.

Следващият съперник на шампиона ще бъде Жулиен Бенето или Денис Новиков.