Британката Джоана Конта се справи с шампионката от Ролан Гарос, латвийката Елена Остапенко с 7:5, 3:6, 6:4 и се класира на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн. Там тя ще се изправи срещу световната №1, германката  Анжелик Кербер (Германия).

Григор Димитров след мача с Бенето: Не играх най-добрия тенис, но все пак спечелих

Хасковлията счита, че играта му се подобрява

Повече от 2 часа Конта се мъчи, за да спечели в три сета. Мачът започна със загубен сервис още в първия гейм от британката, която обаче обърна сета. Мачът беше спиран няколко пъти от вчера насам заради дъжд. Германката отнесе доста лесно испанката Лара Арубарена с 6:2, 6:1 за 62 минути. Кербер с лекота направи по два пробива във всеки сет, за да преодолее доста по-неопитната си противничка.

Англичанката Хедър Уотсън победи Анастасия Павлюченкова от Русия с 6:4, 6:3. Седмата в схемата Светлана Кузнецова от Русия отстрани 9-ата Кристина Младенович от Франция с 6:4, 2:6, 6:3. Барбора Стрицова (Чехия) отстрани Лорън Дейвис (САЩ) със 7:5, 6:2.