Водачът в основната схема на турнира от сериите "Мастърс" в Маями Стан Вавринка се класира с лекота за осминафиналите след като се наложи с 6:3, 6:4 над Малек Джазири, №53 в световната ранглиста. Вавринка проби за 4:2 в първия сет и още в следващия Джазири имаше възможност за рибрейк, но не успя да го постигне. Втората част отново се реши с един пробив за швейцареца.

В следващия кръг Вавринка ще срещне Александър Зверев. Германецът показа защо е смятан за една от най-големите надежди в тениса. Зверев, който следващия месец ще навърши 20 години, навакса сет изоставане и отрази три мачбола на Джон Иснър за победата с 6:7(5), 7:6(7), 7:6(5) в третия кръг в Маями.

Мачът продължи два часа и 40 минути, в които американският гигант наниза 25 аса, но и те не се оказаха достатъчни, за да сломи Зверев.

Двамата си размениха по един пробив в първия сет в шестия и седмия гейм, а в тайбрека Иснър дръпна с два минибрейка и не допусна да бъде поставен нито за миг под напрежение.

Без нито един брейкбол във втората част и кратки геймове за сервиращите се стигна до нов тайбрек, в който при 6:5 и начален удар на Зверев представителят на домакините имаше първи шанс за спечелването на мача. Саша обаче не се огъна и малко по-късно проби за 8:7 и изравни частите.

Всичко можеше да приключи в десетия гейм на решителния сет, в който Зверев се измъкна от 15:40, след което с невероятна игра обърна тайбрека от 1:4.

Роджър Федерер се справи с лекота с Дел Потро

Среща Баутиста Агут на осминафиналите

Ник Кирьос победи Иво Карлович с 6:4, 6:7(4), 7:6(2). Както се очакваше, двубоят бе надстрелване между двамата от сервис, но 16 години по-младият австралиец демонстрира, че заслужава повече победата.

В първата част посрещащите рядко взимаха повече от точка, но Кирьос дочака момента си в деветия гейм, в който успя да пробие, след което затвори на свой сервис.

Във втория сет критичен за хърватина беше седмия гейм, в който той отстъпваше с 0:40, но успя да спаси трите точки за пробив, след което с два бомбени сервиса си взе подаването. В следващите си два сервис гейма Карлович отново се измъкна от 15:40 като отново сервисът го спаси. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Карлович проби пръв за 4:2 след двойна грешка на съперника. Секунди по-късно Кирьос изкара форхенд при 4:6 и сетовете бяха изравнени.

Третият сет премина без пробиви и в тайбрека Кирьос беше по-концентриран и спечели мача. На осминафинала той ще срещне Давид Гофен.

Белгиецът, поставен под №8 в схемата, се измъкна трудно срещу Диего Шварцман след 4:6, 6:3, 7:5 за над два часа и половина игра. Аржентинецът изигра много силен двубой срещу 12-ия в световната ранглиста, но в крайна сметка загуби в три сета.