Най-високо класираният в ранглистата на АТП американец Джак Сок поднесе поредната изненада в турнира Мастърс 1000 провеждащ се в Индиън Уелс Тенис Гардън. Световният №18 Сок победи японеца Кей Нишикори с 6-3, 2-6, 6-2 и си осигури полуфинален сблъсък с „Маестрото" Роджър Федерер.

Всеки пробив в отделните сетове се оказваше решаващ. Сок проби още във втория гейм и печелейки своите сервис геймовете затвори първия сет с 6-3.

Във втората част Нишикори се наложи в два гейма, в които подаваше съперника му и създаде впечатлението, че ще затвърди превъзходството си произтичащо от по-високата му позиция в ранглистата на АТП.

Кей Нишикори

Но Сок, както в мача с Григор Димитров, изигра много силна трета част. Американецът, подкрепян от публиката, с постоянно нарастваща увереност печелеше решителните разигравания. Той проби още в първия гейм и спечели много важния пети. Тогава той реализира чак четвъртата си възможност, но това на практика реши мача.

Сок е на 24 години и е роден в Линкълн щата Небраска. Той има две турнирни победи тази година - в Оуклънд, Нова Зеландия и Делрей Бийч, САЩ. Американецът показа много добра психическа устойчивост, след като успя да отрази четири мачбола в мача си с българския №1 Григор Димитров.

Опонент на фаворита на публиката ще бъде Роджър Федерер, който се класира без игра. Австралийският ексцентрик Ник Кирийос отстрани Новак Джокович, но получи хранително отравяне и за разочарование на приятелите на тениса нямаше сили да изиграе четвъртфиналния си мач.

Полуфиналите са довечера от 20:00 часа. №3 Стан Вавринка ще играе срещу №21 Пабло Кареньо Буста. След тях на корта ще излязат Сок и Федерер. Швейцарският финал в неделя е напълно възможен.