Със загуби на представители на домакините започна турнира в зала от ATP 250  в Ню Йорк (САЩ). Надпреварата е една от трите, които се провеждат през тази седмица, като в нея европейските тенисисти са малко.

Вавринка, Басилашвили и Кукушкин стартираха с победи в Ротердам

Повечето звезди на Sofia Open участват на холандския турнир

№8 в схемата Тенис Сандгрен отстъпи пред италианеца Паоло Лоренци, който е 111-и в световната ранглиста с 6-7(4), 7-6(4), 4-6.

Под №1 и фаворит за спечелване на надпреварата е Джон Иснър, който почива в първия кръг, а във втория ще срещне скандалния Бърнард Томич. Роденият в Щутгарт австралиец се наложи за малко от час над Лукаш Лацко (Словакия) с 6-4, 6-2.

Сънародникът на томич, Джордан Томсън елиминира преминалият през квалификациите местен любимец Ноа Рубин с 6-797), 7-5, 6-1. Мачът се реши в маратонския 11-и гейм на втората част, когато Томпсън проби при четвъртата си възможност.

Под №2 е Франсис Тиафо, който победи българсина Григор Димитров на осминафинала на Australian Open 2019.