Чешката тенисистка Петра Квитова, номер 6 в световната ранглиста, се класира за полуфиналите на "Уимбълдън", побеждавайки своята сънародничка Барбора Захлавова-Стрицова в четвъртфинален мач с 6:1, 7:5.

В първия сет Квитова даде само гейм на съперничката си, но във втория Захлавова-Стрицова оказа доста по-голяма съпротива на сънародничката си. Захлавова-Стрицова дори сервираше за втория сет при 5:4, но Квитова спечели три поредни гейма, а с това и мача.

Квитова, която е победителка на "Уимбълдън" през 2011 година, на полуфиналите ще играе срещу друга своя сънародничка - Луцие Шафаржова, номер 23 в световната ранглиста, която пък победи рускинята Екатерина Макарова с 6:3, 6:1. Чехкинята се справи със съперничката си само за 58 минути. Това е първи полуфинал на турнир от Големия шлем на 27-годишната Шафаржова.

За първи път от "Ролан Гарос" през 1986 година две чехкини ще играят на полуфинал на турнир от "Големия шлем". Любопитното е, че това ще бъде дуел на две тенисистки, играещи с лява ръка.