Ивайло Трайков и Илия Кушев се класираха за полуфиналите на турнира по тенис за мъже "Загорка Къп" с награден фонд 10 000 долара, на кортовете на ТК "Дема".

На 1/4-финалите поставеният под №2 в схемата Трайков победи след повече от три часа и половина игра Пабло Фигероа от Швеция с 7:6, 6:7, 7:5.

Следващият съперник на играещия капитан на тима ни за Купа "Дейвис" ще бъде друг национал Илия Кушев. На 1/4-финалите поставеният под №4 в схемата Кушев победи Васил Младенов с 6:3, 4:6, 7:5.

В другия полуфинал съперници ще бъдат №6 в схемата Максим Отом от Белгия и №3 Каталин-Йонуц Гард от Румъния.

Отом надигра на четвъртфиналите №1 Тодор Енев със 7:5, 4:6, 6:4. Мачът продължи почти три часа. В решителния трети сет Енев водеше с 4:2 гейма, но допусна обрат.

Румънецът Каталин-Йонуц Гард нямаше проблеми срещу №8 Матео Воланте от Италия, побеждавайки го с 6:2, 6:2.