Александър Донски записа две победи за деня и се класира за финала на двойки на турнира по тенис на клей в Целе (Словения) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът и Захария Зак-Талич (Австралия), които са водачи в схемата, победиха на четвъртфиналите представителите на домакините Тилен Ковач и Яка Протич Закели с 6:3, 7:5 за 75 минути.

Александър Донски загуби финал на двойки в Словения

Българинът и Доминик Келовски от Чехия отстъпиха пред Матю Уилямс Доналд и Якуб Никод с 2:6, 2:6 за 67 минути

В спор за място на финалa двамата надиграха във втория си двубой четвъртите поставени Андрин Казанова и Тимофей Степанов от Швейцария с 6:3, 6:3 за 64 минути.

За титлата Донски и Зак-Талич ще играят утре срещу номер 2 в схемата Якуб Никод (Чехия) и Бувайсар Гадамаури (Белгия).

Миналата седмица българинът загуби финала на двойки на друг турнир в Словения. Той има десет титли на двойки в кариерата си от турнирите на ITF, а за последно триумфира през март в Монастир (Тунис).