Хърватката Дона Векич победи защитаващата титлата си чехкиня Петра Квитова на турнира по тенис от WTA Premier, провеждащ се в Санкт Петербург (Русия). Надпреварата е най-силната през тази седмица и е с награден фонд от 831 хиляди долара.

Айла Томлянович на 1/2-финал на Thailand Open

Приятелката на Ник Кириос надви китайката Шуай Джън

Векич взе първия сет с късен пробив. Във втория хърватката имаше пълно предимство и даде само гейм на финалистката от Australian Open. Крайният резултат от четвъртфиналния сблъсък е 6-4, 6-1.

Утре Векич ще спори за място на финала с представителка на домакините, която ще бъде излъчена от двубоя на №3 Дария Касаткина и участващата с "уайлд кард" Вера Звонароьва.

Снимка 402676

В първия мач за деня №4 беларускинята Арина Сабаленка се справи с руската квалификантка Екатерина Александрова с 6-3, 6-4. Нейна съперничка утре ще бъде победителката от срещата Кики Бертенс (Холандия) - Анастасия Павлюченкова (Русия).

Четвъртфинали на турнира St. Petersburg's Ladies от WTA Premier:
Дона Векич (Хърватия) - Петра Квитова (Чехия, №1) 6-4, 6-1
Дария Касаткина (Русия, №3) - Вера Звонарьова (Русия, УК)
Арина Сабаленка (Беларус, №4) - Екатерина Александрова (Русия, кв.) 6-3, 6-4
Анастасия Павлюченкова (Русия) - Кики Бертенс (Холандия, №2)

Турнирът в Санкт Петербург се провежда за четвърта поредна година. Досегашните шампионки са: Роберта Винчи (Италия) през 2016 година, Кристина Младенович (Франция през 2017 година и Петра Квитова през 2018 година.