Шампионът от миналата година Доминик Тийм започна с победа участието си на Argentina Open, турнир на клей от ATP  250, който се провежда в Буенос Айрес. Надпреварата е от лятната южноамериканска серия на червени кортове и е с награден фонд от 590 хиляди долара.

Австриецът е водач на схемата и се наложи над германеца Максимилиан Мартерер с 6-4, 6-4 в първия си мач след Australian Open.

Това е десети пореден успех за 25-годишния Доминик в турнира, който спечели при предишните си две участия през 2016 и 2018 година.

Кей Нишикори и Даниил Медведев продължават напред в Ротердам

Днес са четвъртфиналите на турнира от ATP 500

На четвъртфиналите австриецът ще срещне уругвайския майстор на клей Пабло Куевас, който елиминира №5 в схемата Жоао Соуза (Португалия) с 6-4, 7-5.

Трикратният победител Давид Ферер (Испания) пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг след поражение от сънародника си Алберт Рамос Виньолас.

36-годишният Давид, шампион надпреварата от 2012 до 2014 година, навакса пасив от 1-3 в първия сет, който спечели със серия от пет поредни гейма. Ферер заяви, че това са последните турнири в кариерата му, като смята да се откаже след "Мастърс" 1000 в Мадрид през май.

Съперник на Рамос Виньолас на четвъртфиналите ще бъде местният любимец и №4 в схемата Диего Шварцман, който победи словенеца Аляж Бедене с 6-4, 2-6, 6-2.